sitemap   

 
 
 
 
     

<Doprovodné programy / Other events


  print
 
 
Aktuálni tendence světového videoartu a současný videoart ve Velké Británii uvede Mgr. Pavlína Míčová v pátek 12. května, 16.15 – 18.00 a v sobotu 13. května, 10.00 – 16.00 v budově FAMU


Modul Aktuální tendence světového videoartu a současný videoart ve Velké Británii by měl studentům výběrově představit některá specifika umění videa.

V první části budeme sledovat, jak se definují jednotlivé proudy, komunity, skupiny, manifesty a estetika v průběhu let 1992-2002. K demonstrování první části semináře nám poslouží výběr z retrospektivní edice Time Lapse, vydané v roce 2002 u příležitosti desetiletého výročí udělování prestižní ceny MEDIEN/KUNST/PREIS. Jedná se o jednu z nejdůležitějších evropských cen udělovaných v této oblasti. V rámci prezentovaného výběru uvidíme i několik oceněných projektů z roku 2004. Shromážděná díla v široké škále od hravých formálních experimentů s obrazem a zvukem, přes díla využívající pionýrské technologické postupy či remixující různorodý nalezený materiál až k videím, která vznikla záznamem pokusů analogických těm vědeckým, ukazují rozmanitost umělecké tvorby, jež vyniká zejména touhou překračovat meze známých technologií. (Vybraná díla prezentuji s laskavým svolením organizátorů mezinárodního festivalu ENTERmultimediale 2).

Druhá část přednášky bude věnována pracem nejmladší i již etablované generace tvůrců, kteří se rekrutují především z řad studentů a absolventů oborů nových médií z britských, především londýnských, vysokých uměleckých škol. V rámci druhého bloku bude, mj. prezentována kolekce London Artists‘ Film And Video Award 2000-2005. (Vybraná díla poskytly instituce Film London, Arts Council a Artsadmin, England).


 

 

(c) c2c             c2c gallery --- info♥c2c.cz            visuals marek meduna --- code dusan.idealnypartner.sk --- hosting media7.sk